Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?

3 stycznia 2020
podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.

Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?  Między nami psiarzami – każdy z nas marzy o niezapomnianej podróży w towarzystwie naszego pupila. Chyba jeszcze nie poznałam nikogo, kto by temu zaprzeczył i z odwagą powiedział, że woli pieseła zostawić u kogoś niż wyparadować z domu i z psem i z walizką pod pachą.

Na podstawie naszych ostatnich doświadczeń damy Wam znać, co można wziąć pod uwagę planując podróż  z naszym czworonożnym przyjacielem.

 

podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.


Wybór destynacji. Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?

 

 

Tu wszystko zależy od Waszych upodobań, ale przede wszystkim od możliwości Waszego psiaka. Nauczona po eurotripie, wiem, że nawet typowy miejski psi ninja jak Jessie nie podoła psychicznie, jeśli przez kilka dni pod rząd, w odwiedzanych miastach będzie brakowało zieleni i najbliższy skrawek trawy będzie oddalony ok 1,5km od miejsca spania. Szeroko pojęty beton na pewno nie będzie interesował naszych psich towarzyszy 24/7 i musimy się upewnić, że tam gdzie jedziemy, będziemy w stanie znaleźć psiolubne parki ( tu uważajcie na Paryż, gdzie wiele parków ma zakaz wstępu z psem), laski, góry lub morze. Jeśli nie lubicie miejsc na odludziu i nie jesteście w stanie rozstać się z miejskim polotem, to zapraszamy serdecznie do Trójmiasta, gdzie nadmorskie wybrzeże i lasy są obfite w pełnię atrakcji i moc zapachów miejsc dla psiaków. U nas w Krakowie również nie jest źle. Mamy Błonia, Las Wolski, kilka psich parków, a 15 km od centrum Ojcowski Park Narodowy 🙂 W Krakowie czekają na Was również psiolubne muzea tj. Muzeum Lotnictwa Polskiego i Muzeum Witrażu

Jeżeli chodzi o miejsca w Europie, to na naszym celowniku jest Barcelona, pod którą mieści się aż 20 000 m2 park zarezerwowany tylko i wyłącznie dla psów. No co tu mówić – SZTOS!
Kolejną ciekawą destynacją na psie podróże na pewno będzie Skandynawia, której dzikość zapiera dech w piersiach nie tylko Waszych ale i Waszych psów. Koniecznie zajrzyjcie do Makulskich albo popatrzcie na zdjęcia Alicji Zmysłowskiej, aby poczuć ten klimat. 

 

 

Transport. Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?

 

 

Wielu szczęśliwców wśród Was jest obdarzonych w auto, które bez dwóch będzie najbardziej komfortowym środkiem transportu dla Waszych pupili. Zwłaszcza dla piesków, które stresują się tłumem ludzi dookoła. A co poniektórzy wygrali los na loterii i śmigają camperami <3

My osobiście polecamy pociągi. Bo ani campera, ani auta nie mamy : ( Możecie taką podróż rozłożyć na kilka odcinków, w zależności od tego jak długo Wasz pupil jest w stanie wytrzymać bez załatwiania psich biznesów. 

Więcej o innych alternatywach dla podróżowania bez auta znajdziecie w naszym nadchodzącym artykule. 

 

podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.

 

Wałówa dla psiaka. Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?

 

 

Jest to bardzo ważne kryterium dla planowania jakiejkolwiek podróży. 

Każdy doświadczony psiarz wie, że na każdą podróż z psem powinno się wziąć dokładnie taką karmę, jaką na co dzień je Wasz pies. Na dodatek powinna ona zostać wzięta w odpowiednich ilościach, tak aby jej nie zabrakło do końca podróży. 

W przypadku jeśli Wasz pies jedzie na suchej karmie, to jesteście w niebie. W sumie jeśli Wasz psiak toleruje mokre (gotowe) karmy, to też spoko. Kupujecie tyle ile trzeba. Gorzej mają osoby, które prowadzą psią dietę barf lub gotują mięsne kąski. Przed każdą podróżą, zwłaszcza za granicę powinniście rozważyć wyszukanie rekomendowanych dostawców surowego mięsa. Możecie również rozważyć wprowadzenie na jakiś czas przed podróżą wybranej mokrej/suchej karmy, którą zabierzecie ze sobą na podróż.
Nie zapomnijcie o spakowaniu odpowiednich zapasów supli dla psiaka, a także psich smaczków jak suszone kąski. Wszystko ma na celu uniknięcie problemów żołądkowych u psa spowodowanych nagłą zmianą karmy. Pamiętajcie również, aby mieć w co nalewać wodę dla psiaka lub nakładać karmę i wyposażyć się w miski turystyczne.

 

podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.

Psia garderoba. Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?

 

 

Każdy modny pies zabiera na swoją podróż co najmniej dwa  a nawet trzy komplety szelek ze smyczą. Dodatkowe komplety przydadzą się na urozmaicenie niezapomnianych zdjęć Waszych psich modeli. Jednak przede wszystkich jesteście wtedy gotowi na wypadek, gdyby jedna para szelek/obroża/smycz się zepsuła. 

Rozważcie również wyposażenie swoich pociech w pokrowce na kupworki, aby nie narobić sobie wstydu i być gotowym na posprzątanie wszystkich brudnych biznesów.
Na chłodne wieczory, na pewno przyda się pieskowi jakaś bluza, a na deszczowe dni katana przeciwdeszczowa. Nie chcemy przecież, aby Wasz pies wrócił z Waszej przygody przeziębiony 🙂 Na długie wędrówki przyda się Wam worek na smaczki oraz nerka spacerowa z możliwością przypięcia smyczy psa do pasa takiej nerki. Na górskie wyczyny pomyślcie o specjalnie zabudowanych szelkach, na wypadek gdybyście musieli ratować psa z potrzasku. 

Aby psim kuperkom było ciepło i wygodnie, weźcie dla nich matę lub legowisko 🙂 No chyba, że śpią z Wami w łóżku, jednak jakaś lekka mata będzie zbawieniem na czas spędzony w restauracji, lub po prostu gdzieś w naturze w czasie, kiedy razem podziwiacie piękne panoramy 😉

 

podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.

 

Plan podróży. Nocleg. Weterynarze… Podróż marzeń z psem – czy to możliwe? 

 

 

Spontan spontanem, ale nie ma nic gorszego niż źle rozplanowana podróż z psem. 

W swoim planie podróży koniecznie zawrzyjcie takie szczegóły jak:

Porządny i długi spacer przed każdą długą podróżą. Niech Wasz psiak śpi jak suseł w jej trakcie.

Listę MUST SEE miejsc w towarzystwie Twojego psa. Wykreuj listę koniecznie pod upodobania swojego pupila 🙂

Nocleg blisko zielonego miejsca, gdzie będziecie mogli wyjść z psem na  spacer. Najlepiej na taki długi i obfity w aktywności 🙂 Jeśli odpowiednio zmęczycie psiaka z rana, będziecie mieli chwilkę czasu na zwiedzanie popularnych zabytków dla danej destynacji.
Ah! No i zawsze przed dokonaniem rezerwacji pytajcie się o psiolubność danego obiektu i związane z tym dodatkowe opłaty. 

Lista adresów do weterynarzy . Dmuchajcie na zimne i przed wyjazdem dowiedzcie się o tym, gdzie najbliżej zwiedzanego przez miasta jest weterynarz całodobowy. 

Zróbcie research psiolubnych miejsc jak restauracje, muzea, parki itp. Nie ma nic lepszego niż wspólne odchamianie się z psem na mieście, bez potrzeby zostawiania psa w hotelu 🙂 

Restauracje z dowozem –  niektórzy z Waszych pupili nie zostali stworzeni do chodzenia na miejskie salony. Podróż to nie najlepsza okoliczność na testowanie nerwów Waszych psów i lepiej zabezpieczyć się w listę restauracji z dowozem do miejsca, w którym śpicie. Dla psa jesteśmy raczej w stanie zrobić wszystko i czasami trzeba iść na kompromis ze samym sobą 🙂 Warto pamiętać, że UberEats nie działa w każdym kraju 🙁

To Wy znacie najlepiej Waszego psa, ale nie przesadzajcie z częstotliwością zmiany w krótkim czasie. Miejcie również na uwadze, żeby zwiedzanie miasta dostosować do spacerów psa i być gotowym na odpuszczenie pewnych rzeczy. Mam tu również zostawianie psiaka samego w hotelu/apartamencie

– Rozeznajcie się dobrze w możliwościach jakie oferuje miejska komunikacja miejska. Nie polegajcie tylko na swoich nogach czy autach. W Berlinie za bilet dla psa trzeba płacić, chyba, że kupujecie specjalny bilet dla siebie, w którego cenie zawarta jest opłata za przejazd psiaka. W Trójmieście w SKMach, również musicie uiścić symboliczną opłatę 1PLN za każdy przejazd psiaka. 

 

podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.

 

Zdrowie psychiczne i fizyczne Waszego pupila. Podróż marzeń z psem – czy to możliwe?

 

 

Każda podróż wiąże się ze stresem zarówno dla Ciebie i Twojego psa. Bez dwóch zdań. 

Przed podróżą upewnijcie się, że Wasz pupil będzie w stanie podołać górskim lub innym skomplikowanym wędrówkom i odwiedźcie weterynarza celem sprawdzenia zdrowia jego stawów. Zastanówcie się czy np będzie w stanie pójść z Wami w wysoko zatłoczone miejsca i jego zdrowie psychiczne mu na to pozwoli. Nie bójcie się przed planowaną podróżą pójść z psem na obiad do psiolubnej restauracji. 

Ćwiczcie kondycję swoją i psa tak wcześnie jak to się tylko da. Trening i przygotowanie czyni mistrzem, pamiętajcie 🙂 Nie zdobędziecie szczytu, jeśli przed wyjazdem siedzieliście tylko na kanapie. To samo w sumie tyczy się typowo miejskich przechadzek. 

 

podroż marzeń z psem czy to możliwe - odchamiaj się z psem.

 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu bierzecie się za swoje notatniki i laptopy, a Wasz globus się kręci. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu poniżej, co Wy bierzecie pod uwagę planując podróż oraz wspomnijcie, gdzie tam ostatnio zwiedzaliście ze swoim pupilem 🙂 

 

 

 

Total: