POZNAJMY SIĘ!

31 marca 2018
Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum

Wydaje mi się, że mało kto poświęca pierwszy wpis na opisanie swojej misji blogowej. Mnie jako czytelnikowi fajnie byłoby przeczytać u innego blogera o celach, jakie ma zamiar zrealizować, nie tylko w zakładce “O nas”. Taki pierwszy post zapoznawczy wydaje się być fajną rzeczą dla Was, abyście mogli się dowiedzieć co najlepszego będzie się tutaj wyprawiało!

TAK WIĘC, ZACZYNAMY!

Już ponad 3400 z Was, wiernych followersów, zna nas z Instagrama Jessie_Wagabundy 🙂 I to Wy jesteście dla nas największą motywacją do nieustającego sprawdzania psiolubnych miejscówek i przełamywania barier między psiarzami a innymi homo sapiens. Od jakiegoś czasu, Jessie ma swój fanpage na fejsie. Pies celebryta powinien takie kanały social media po prostu mieć ?Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum

DLA OSÓB MAJĄCYCH Z NAMI STYCZNOŚĆ PO RAZ PIERWSZY

Jestem Angela, miłośniczka swojego psa i festiwali muzycznych. Uwielbiam non stop coś organizować i zmieniać, ale paradoksalnie wiecznie piszę swój licencjat – sztudentka na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe UJotu się kłania! Rzadko kiedy podporządkowuję się przyjętym schematom, bo nie lubię mainstreamu? Pochodzę z Łodzi – miasta meneli i hipsterów, stajni jednorożców, ale razem ze swoją mini family, mieszkam w Krakowie.

A moja sunia Jessie, a właściwie Jessie_Wagabunda, to moja nadzwyczajna towarzyszka życia. Jest prawdziwą duszą towarzystwa, pomimo tego, że potrafi pokazać swój charakterek. Uwielbia dużo gadać, w domu, poza domem, razem z innymi psiakami – ale tam, gdzie należy, jest kochaną oazą spokoju – psem, o jakim marzy wielu ludzi. W swoich wolnych chwilach nie robi nic innego poza zabawą – oooj Jessie lubi się dobrze bawić ❤  Całą swoją psią osobą skradła już serca niejednego z Was!

A NA CODZIEŃ?

Do czerwca 2018, przez ponad 2 lata pracowałam razem z Jessie w Apart Hotelu, w Krakowie. Zapewniam, Jessie była najlepszą recepcjonistką i koordynatorką apartamentów jaką kiedykolwiek mogłeś poznać. Mogła wspierać wszystkich zagubionych turystów z całego Świata i poprawiać humor niejednemu z nich. Od sierpnia 2019, niestety zmieniłam pracę, do której nie mogę zabierać małej Jessie. Ale kto wie. Może uda mi się przekonać siły korporacji do urozmaicenia w postaci Psiaka 🙂

W każdej wolnej chwili po pracy, spędzamy ze sobą i moim partnerem Grześkiem czas razem. Zwiedzamy, eksplorujemy i szukamy dla wszystkich zbzikowanych właścicieli psów tylko wyjątkowych miejsc. Znalezienie psio-przyjaznych miejsc, takich jak restauracje, bistra, sklepy, muzea, kina, galerie sztuki i wiele innych, to dla nas żaden problem, a wręcz sama przyjemność. Dzielenie się tym z Wami, to jeszcze większa radość!

W naprawdę wolnych chwilach amatorsko próbujemy sił w agility i sztuczkach. Ale co by nie było, naszym konikiem są zabawy i wspólne latania za piłkami, a przede wszystkim same podróże i relacje o wrażeniach po nich ?

Jessie_Wagabunda / Odchamiaj się z Psem
RAZEM ZE SWOJĄ PIEKIELNIE BARWNĄ CHARAKTEREM SUNIĄ JESSIE TWORZYMY NADZWYCZAJNY PSIOLUDZKI TEAM!

Będziemy tutaj dla Was tworzyć coś, za co nie zabrał się jeszcze żaden polski psiarz! Będziemy się ODCHAMIAĆ Z PSEM! Wdzięczna nazwa, prawda? O to nam właśnie chodziło! Będziemy przyciągać Waszą uwagę i przekonywać do niemożliwego! Wizyty w restauracjach, bistro, sklepach, ale przede wszystkim muzeach, kinach, teatrach i galeriach sztuki, będą zgrabnie przenikane z psią modą i psioludzkim lifestyle’m. Żeby tego było mało, pokażemy Wam, że wystarczy kilka sprzyjających szczęściu okoliczności, żeby stworzyć psioludzki team, BA! NIEROZŁĄCZNY team!

Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum
CHYBA JUŻ TROCHĘ SIĘ O NAS DOWIEDZIELIŚCIE 🙂  TO TERAZ O TYM, JAK DOSZŁO DO TEGO, ŻE POWSTAŁA TA STRONA!

Wszystko zaczęło się od niewinnego konta na Instagramie, gdzie aby nie wrzucać pustych treści i zdjęć, zdecydowałam się ukierunkować na pokazanie, że z psem można tworzyć nierozłączny team, który jest praktycznie wszędzie zawsze ze sobą.

Praca w centrum Krakowa i liczne podróże, a także smykałka do wydawania pieniędzy na jedzenie i kawę na mieście ( hehe? ) doprowadziły do powstania projektu “Pańcia z Pańciem i Psem Tu Weszli”.  Zamysłem jest wynajdowanie psio-przyjaznych spotów, gdzie można dobrze zjeść i pochillować w towarzystwie 4 łap. Starannie wybieram, odwiedzam z Jessie godne polecenia PRO psio-przyjazne miejsca (tj. resto,bistro,sklepy). W krótce pojawią się relacje każdej z takich wizyt 🙂 Ale zapewniam, we wszystkich miejscach zarówno  Ty i Twój pies powinniście czuć się dobrze.

Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum
KULTURA, KULTURA I JESZCZE RAZ KULTURA!

Po rozkręceniu się z wyszukiwaniem fajnych miejsc do pojedzenia i posiedzenia, wpadłam na pomysł, żeby spróbować swoich i Jessie sił w miejscach silnie powiązanych z kulturą – muzeach, galeriach sztuki, kinach i teatrach. I wiecie co? W paru miejscach nam się to już udało! Dzięki przyjemności kilku odwiedzonych muzeów i kina powstał projekt “Odchamiaj się z Psem” . I to na nim chcę skupić Waszą uwagę. Mamy nadzieję, że baza miejsc, gdzie będziecie mogli liznąć kultury z psem z miesiąca na miesiąc będzie się powiększała, a muzea, teatry, kina itp. same będą się prosić o psie odwiedziny!

Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum
Jeżeli kultura, to musi być też modna!

Troszkę wyżej wspomniałam, że będziemy tutaj zgrabnie przenikać psią modę ?  Jeśli śledzicie trendy w psiej modzie, zwłaszcza u polskich designerów, to doskonale wiecie, jaki jest potencjał na tym rynku. Sama codziennie siedzę na Instagramie i nie dowierzam, że polskie marki dedykowane psom i ich właścicielom przybywają jak na drożdżach ( w sensie pozytywnym ) i to nie z byle jakimi rzeczami. Szafa Jessie jest wypełniona mnóstwem stylowych szelek, smyczy i gustownych bluz czy kurtek, głównie od Polskich projektantów. Co gdyby Wam tę modę pokazać? No raczej, że tak! Dlatego zakładka „Jessie on Fashion” będzie poświęcona tylko i wyłącznie najnowszym trendom w psiej modzie, a czasami i w kolaboracji psio-ludzkich stylizacji ?

The good news is…

Dobrą wiadomością dla Was będzie, że od nieprzerwanie od 2018 jesteśmy ambasadorkami firmy Dog’s Profit, która zrzesza wszystkich właścicieli zwariowanych na punkcie swoich zwierzaków. Ta firma, to zdecydowanie coś więcej niż tylko firma produkująca akcesoria dla psów i ich ludzi ?

Wszystkie miesiące razem spędzone i doświadczenie w szukaniu przyjaznych psom miejsc oraz ograniczenia Instagramu co do treści, a najbardziej wsparcie wielu Psich Madek, doprowadziły do powstania strony odchamiajsiezpsem.com. Strona będzie funkcjonowała zarówno jako blog o naszych podróżach, lifestyle’u i przemyślaniach, ale przede wszystkim będzie miejscem, dla przejrzystej bazy ww projektów.

Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum
NAZWA STRONY MA NA CELU WZBUDZENIE U WAS POZYTYWNYCH EMOCJI I ZACHĘCENIA DO SPĘDZANIA CZASU Z PSEM, W TAK SKRAJNYCH PRZYPADKACH JAK WYJŚCIE DO KINA CZY MUZEUM! NIE BÓJ SIĘ POWROTU DO KULTURY I ZACZNIJ ODCHAMIAĆ SIĘ ZE SWOIM PSEM RAZEM Z NAMI!
STAY TUNED! BO MAMY NADZIEJĘ ZREWOLUCJONIZOWAĆ PSIĄ KULTURĘ W POLSCE!
ANGELA&JESSIE

Odchamiaj się z psem. Pies w muzeum

Total: