ZAMEK NA HRADCZANACH W PRADZE

7 kwietnia 2018
Jest taki zamek na świecie, który zajmuje całym swoim kompleksem najwięcej miejsca ze wszystkim zamków na Świecie…

Zamek na Hradczanach w Pradze
Mina Jessie, na wiadomość o prawie 20 minutowym staniu w kolejce na bramce kontrolnej ?

Tak! Znajdziecie go w Pradze, na przepięknych Hradczanach, w Czechach 😀 Dostaniecie się na jego teren przepięknie zdobionym Mostem Karola i piekielnie długimi schodami – – są lżejsze trasy, ale bez hardcorowej trasy nie ma udanej wycieczki 😛

Teren w okół zamku ( poza ogrodami, gdzie jak nas wprosiła ochrona, tak wojskowy szybko wyprosił ) jest jak najbardziej psiolubny i Twój pies bez problemu, po długim oczekiwaniu w kolejce, zostanie wpuszczony celem podziwiania majestatycznej architektury Praskiego Zamku. Niestety w październiku 2017 nie w głowie mi było jeszcze tworzenie serii Odchamiaj się z Psem, ceny wejściówek totalnie odstraszały i nie sprawdzałam czy wystawy są faktycznie psiolubne. Ale słuchajcie! Wracamy tam już niedługo celem zaktualizowania wpisu 😉 Stay tuned Nasi Mili!

No dobrze, to teraz trochę o tym, co zobaczycie, czy jest tam fajnie i przede wszystkim jak się podobało Jessie.

Zacznę od Jessie! Sunia, jak to już w jej zwyczaju, radziła sobie nadzwyczaj dobrze! Skupiała w okół siebie mnóstwo uwagi turystów, przy każdej swojej pozie do zdjęć, cieszyła się każdym zebranym ochem i achem i skakała w wielu momentach jak radosna sarna. Zakładam, że na wielu aparatach obcych ludzi skończyła jako jedno z pamiątkowych zdjęć ? . Pomimo tego, że wycieczka w okół zamku była długa i mogłaby być wyczerpująca jak na jej krótkie łapki, to do samego zjazdu ze wzgórza zamkowego była pełna energii i chęci do zwiedzania. Tłumy zwiedzających nie robiły na niej negatywnego wrażenia, wręcz przeciwnie Jessie czuje się w takich miejscach nadzwyczaj dobrze, bo uwielbia przewodzić grupie ( co poradzę – kochany pies! ) i wie, że swoim urokiem zdobywa wielu nowych fanów.


zamek na hradczanach w pradze
Jessie z Ciotką Psiotką podekscytowane przed wycieczką na zamek ( tam nad łodzią widać co nie co ? )!

Zamek na Hradczanach w Pradze

(NIE) Złota Uliczka…

Jedynym kiepskim dla niej momentem była wizyta na Złotej Uliczce. Skończyła w moich objęciach, bo ludzie by ją po prostu zdeptali. A skąd trafiłyśmy wtedy na taki tłum? O godzinie 17.00 wstęp na nią jest bezpłatny, co wiązało się z milową kolejką nachalnych turystów. Niestety ani ja, ani ona nie czułyśmy się tam dobrze. Sama uliczka, też nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia – jest krótka, ciasna i nie przygotowana na takie tłumy ciskających się i nie zważających na siebie ludzi. I całe szczęście, że jest krótka, bo po prostu mogłyśmy szybką ją opuścić!

A co zobaczycie na Zamku?

Mnóstwo, mnóstwo ciekawej architektury : kościoły, w tym Katedrę św. Wita, kilka Pałaców, w tym Nowy Pałac Królewski, w którym urzęduje obecny prezydent Czech ( nawet zdarzyło się go nam zobaczyć! ). Wspomnianą wyżej Złotą Uliczkę, Wieżę Prochową i piękne ogrody. Ale wiecie co mnie osobiście podobało się najbardziej? PIĘKNE PANORAMY na całą Pragę. Industrializm w pełnej formie 🙂

Obok zamku są wyjścia na super ścieżkę osadzoną w mini lesie, prowadzącą do Wieży Telewizyjnej ( sama wieża nie jest psiolubna ). Było tam wiele psów i biegaczy. Także jak jesteście FIT bzikami, to polecam sobie tamtędy pobiegać – piękny widok dookoła.


zamek na hradczanach w pradze
Ze Wzgórza Wawelskiego takiego widoku nie uraczymy z psiakiem – takie panoramy tylko w Pradze ?

Łowca czasu!

Wycieczka uliczkami w okół zamku zajmuje conajmniej ze 4 godziny – samo dotarcie z Mostu Karola i dotarcie do bramki kontrolnej zabiera mnóstwo czasu, bo nawet do godziny.

Nie zawsze trzeba być sfokusowanym na muzeach i galeriach, żeby móc odchamić się z psem.

Dlatego z czystym sercem polecam Wam wycieczkę na Praski Zamek na Hradczanach – nie pożałujecie ?? . Nam się bardzo podobało? . Tylko błagam! Nie pchajcie się na Złotą Uliczkę, a jeżeli już, to bez psa!

 

Bardziej konkretna relacja z naszego pobytu i tipy na udaną podróż do Pragi JUŻ NIEBAWEM!

 

 

 

Total: